wróć
do góry

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. TOP Ranking 2022

Autor: 
Redakcja
12/09/2021
Skomentuj:
Udostępnij:
Reklama

Kupujesz nowy odkurzacz bezprzewodowy? Gubisz się w dziesiątkach modeli, które widzisz w Internecie? Nie wiesz, który odkurzacz jest najlepszy dla Ciebie? Co kupić, żeby nie przepłacać?

Wybrałam dla Ciebie 10 najlepszych odkurzaczy pionowych w 2 kategoriach – do 1000 zł i powyżej 1000 zł.

Zobacz nasz ranking 2022 i sprawdź, który odkurzacz najlepiej pasuje do Twojego domu.

Ten artykuł jest rankingiem. Znajdziesz w listę polecanych przez nas produktów. Tutaj znajdziesz nasz poradnik, jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić, jeżeli chcesz poznać dokładniej możliwości nowoczesnych odkurzaczy.

Odkurzacz pionowy do 1000 zł

Odkurzacz pionowy Beko PractiClean VRT82821DV

Odkurzacz bezprzewodowy Beko PractiClean VRT82821DV
Beko PractiClean VRT82821DV, ok. 500 zł
Największe zalety odkurzacza Beko PractiClean VRT82821DV
Jest lekki (waży 2,4 kg)
Ma podświetlaną szczotkę
Ma 2 poziomy mocy

Szukasz taniego odkurzacza do podłóg, mebli i auta?

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Beko PractiClean VRT82821DV sprząta podłogi twarde (np. panele, płytki), dywany i ma odkurzacz ręczny.

Dzięki ssawce szczelinowej, do tapicerki i do kurzu sprzątasz meble, szuflady, kanapy i wnętrze samochodu. Meble są bezpieczne, bo końcówka tapicerska ma miękką szczotkę, która nie zostawia rys na powierzchni.

Odkurzacz jest lekki i waży 2,4 kg. Wygodnie sprzątasz wysoko położone miejsca (półki, sufity, kratki wentylacyjne), a Twoje ręce wolniej się męczą.

Odkurzasz dywany dzięki elektroszczotce. Ma dodatkowy silniczek, który zwiększa prędkość jej obrotów. Szczotka lepiej zbiera brud, więc odkurzanie jest skuteczne. Widzisz kurz pod meblami i w zakamarkach dzięki podświetleniu na szczotce.

Dopasowujesz moc ssania do powierzchni i zabrudzeń. Odkurzacz bezprzewodowy ma 2 ustawienia mocy, które wybierasz na rączce. Niższa moc przydaje się do drobnego kurzu, a wysoka do dużej ilości brudu, sierści i włosów.

Reklama

Minusem jest głośność odkurzacza (80 dB). To dźwięk podobny do głośnej muzyki, albo trąbienia. Kiedy odkurzasz, Twoja rodzina może zapomnieć o oglądaniu serialu, albo czytaniu książek.

Męczy Cię alergia? Odkurzacz pionowy oczyszcza powietrze, którym oddychasz. Filtr HEPA łapie cząsteczki kurzu i alergenów i wydmuchuje czyste i zdrowe powietrze.

Kurz wpada do zbiornika o pojemności 500 ml. Szybko i higienicznie go opróżniasz. Klikasz przycisk TrayClean™, a śmieci wpadają do kosza bez kontaktu z Twoimi rękami.

Masz do odkurzenia całe mieszkanie? W standardowym trybie odkurzasz przez 40 minut, więc zdążysz posprzątać kilka pokoi. W trybie Turbo (z najwyższą mocą) odkurzasz przez 22 minuty.

Wskaźnik pokazuje Ci stan baterii, więc wiesz, kiedy musisz ją naładować. Baterię ładujesz do pełna w około 4 godziny.

W zestawie masz ssawkę szczelinową, tapicerską i szczotkę do kurzu.

Cechy odkurzacza Beko PractiClean VRT82821DV
Specyfikacja:
 • Rodzaj – bezprzewodowy.
 • Moduł ręczny – tak.
 • Funkcja mopa – nie.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 40 minut.
 • Czas ładowania – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 500 ml.
 • Filtr – HEPA.
 • Głośność – 80 dB.
 • Moc silnika – 100 W.
 • Waga – 2,4 kg.
 • Podświetlana szczotka.
 • 2 poziomy mocy ssania.
 • Łatwe wyrzucanie kurzu z przyciskiem TrayClean™.
 • Wskaźnik stanu akumulatora.

Kup na Ceneo  Kup na Allegro

Odkurzacz Kärcher VC 5 1.349-100.0

Odkurzacz przewodowy Kärcher VC 5 1.349-100.0
Kärcher VC 5 1.349-100.0, ok. 600 zł
Największe zalety odkurzacza Kärcher VC 5 1.349-100.0
Ma 3 ustawienia długości rury
Ma 4 ustawienia mocy ssania
Masz nieograniczony czas pracy

Chcesz kupić mały odkurzacz z regulacją wysokości?

Mam dla Ciebie odkurzacz pionowy przewodowy Kärcher VC 5 1.349-100.0. Dopasowujesz wysokość odkurzacza do swojego wzrostu i miejsca, w którym sprzątasz.

Rura jest wysuwana i ma 3 ustawienia długości. Dzięki temu Twoje plecy są proste i dosięgasz do sufitu i wysokich półek. Zwinnie manewrujesz wokół mebli dzięki elastycznemu przegubowi szczotki podłogowej.

Reklama

Dopasowujesz moc ssania do rodzaju zabrudzeń. Masz 4 ustawienia mocy ssania. Niższa moc przydaje się do sprzątania drobnego kurzu, a wysoka do odkurzania włosów i sierści z dywanów.

Masz nieograniczony czas pracy. Odkurzacz ma kabel o długości 7,5 m, który daje Ci zasięg pracy aż 8,5 m. Dzięki przewodowi nie zaskoczy Cię wyładowana bateria.

Sprzątasz duży pokój bez przepinania wtyczki z gniazdka do gniazdka. Na obudowie są 2 haki, na których zawieszasz kabel, kiedy nie odkurzasz.

Kabel może być jednocześnie minusem odkurzacza. Ogranicza Twoje ruchy i jest ryzyko, że się o niego potkniesz i wyrwiesz gniazdko. Kiedy odkurzasz inny pokój, musisz wpiąć kabel do innego gniazdka.

Masz alergię? Oczyszczasz powietrze w trakcie odkurzania dzięki 3 – stopniowej filtracji. Powietrze przechodzi przez filtr główny, filtr cartridge i filtr powietrza wylotowego. Łapią do 99,98% drobnych cząsteczek, więc oddychasz zdrowym powietrzem.

Filtr cartridge jest zmywalny. Wystarczy opłukać go pod wodą i jest gotowy do kolejnego odkurzania.

Odkurzasz dom za jednym razem, bez przerywania pracy. Według producenta pojemność zbiornika na kurz wystarczy, żeby odkurzyć nawet 150 m2 powierzchni.

Zadzwonił telefon? Chcesz odpocząć i napić się kawy? Dzięki blokadzie magnetycznej parkujesz odkurzacz w pionie i robisz sobie przerwę. Odkurzacz stojący oszczędza Twoje plecy, bo nie musisz się po niego schylać, żeby dalej sprzątać.

Wygodnie przechowujesz odkurzacz. Po odkurzeniu składasz rurę, więc odkurzacz zajmuje mało miejsca. To praktyczna opcja do małych szaf i schowków.

W zestawie dostajesz ssawkę podłogową, do tapicerki i teleskopową rurę.

Reklama
Cechy odkurzacza Kärcher VC 5 1.349-100.0
Specyfikacja:
 • Rodzaj – przewodowy.
 • Moduł ręczny – nie.
 • Funkcja mopa – nie.
 • Maksymalny czas pracy – nieograniczony.
 • Filtr – główny, cartridge i powietrza wylotowego.
 • Głośność – 77 dB.
 • Długość przewodu – 7,5 m.
 • Waga – 3,2 kg.
 • Teleskopowa rura z 3 ustawieniami wysokości.
 • 4 poziomy mocy ssania.
 • Parkowanie w pionie.
 • 2 haki do zawieszenia kabla.

Kup na Ceneo Kup na Amazon Kup na Allegro

Odkurzacz Bissell CrossWave 17132

Odkurzacz przewodowy Bissell CrossWave 17132
Bissell CrossWave 17132, ok. 900 zł
Największe zalety odkurzacza Bissell CrossWave 17132
Ma funkcję suszenia podłogi

Ma podwójny zbiornik na wodę
Szczotka czyści się automatycznie

Chcesz odkurzać, myć podłogę i od razu ją suszyć?

Bissell CrossWave 17132 to odkurzacz pionowy przewodowy z funkcją mycia. Odkurza podłogę, myje ją i od razu delikatnie ją suszy. Dzięki temu sprzątasz szybciej i nie czekasz, aż podłoga sama wyschnie.

Twoja podłoga jest bezpieczna. Odkurzacz ma obrotową szczotkę z miękkiego włosia, która jest delikatna dla powierzchni i przyspiesza ich suszenie. Zwinnie manewrujesz szczotką wokół mebli dzięki obrotowej głowicy.

Czysta i brudna wodą są oddzielone dzięki podwójnemu zbiornikowi o pojemności 820 ml. Masz pewność, że do mycia używasz zawsze czystej wody.

Masz kontrolę nad odkurzaniem i myciem podłogi. Na cyfrowym panelu dotykowym wybierasz tryb czyszczenia i decydujesz, ile wody potrzebujesz do mopowania.

Słabym punktem jest filtr tekstylny. Zatrzymuje cząsteczki kurzu, ale jest mniej skuteczny niż filtr HEPA i musisz go częściej wymieniać.

Odkurzasz dom bez przerywania pracy dzięki dużemu zbiornikowi na kurz. Ma pojemność 620 ml, więc zmieścisz w nim sporo brudu za jednym razem.

Masz nieograniczony czas odkurzania dzięki kablowi. Przewód ma długość 7,5 m, więc sięgasz do różnych zakątków w pokoju, bez przepinania go pomiędzy gniazdkami.

Koniec sprzątania? Odkurzacz wyręcza Cię w czyszczeniu szczotki i dyszy. Nalewasz wodę do specjalnego korytka, stawiasz w nim odkurzacz i włączasz go, a szczotka sama się czyści.

Reklama

W zestawie dostajesz szczotkę, płyn do czyszczenia i tackę.

Cechy odkurzacza Bissell CrossWave 17132
Specyfikacja:
 • Rodzaj – przewodowy.
 • Moduł ręczny – nie.
 • Funkcja mopa – tak.
 • Maksymalny czas pracy – nieograniczony.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 620 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 820 ml.
 • Filtr – tekstylny.
 • Głośność – 80 dB.
 • Długość przewodu – 7,5 m.
 • Waga – 5,2 kg.
 • Funkcja suszenia podłogi.
 • Podwójny zbiornik na wodę.
 • Cyfrowy panel dotykowy.
 • Automatyczne czyszczenie szczotki.

Kup na Ceneo Kup na Amazon Kup na Allegro

Odkurzacz bezprzewodowy powyżej 1000 zł

Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10
Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10, ok. 1000 zł
Największe zalety odkurzacza Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10
Odkurza grube dywany

Szczotka minimalizuje nawijanie się włosów
Regulujesz poziom nawilżenia mopa

Masz w domu grube dywany i chcesz je porządnie odkurzyć?

Czas na odkurzacz pionowy bezprzewodowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10. Wyciąga brud nawet z puszystych dywanów dzięki silnikowi, który generuje moc ssania 150 AW.

Denerwuje Cię szczotka zablokowana przez nawiniętą sierść i włosy? Łopatki szczotki mają kształt „V”, która minimalizuje nawijanie się włosów. Nie przerywasz pracy i szybciej czyścisz szczotkę po odkurzeniu.

Szczotka ułatwia Ci odkurzanie, bo rozpoznaje różne materiały podłogowe. Dopasowuje swoje położenie, żeby dokładniej sprzątać.

Denerwują Cię plamy na podłodze? Odkurzacz ma funkcję mopa. Twoje podłogi są bezpieczne, bo wybierasz poziom nawilżania mopa. Ochraniasz delikatne podłogi przed zalaniem i uszkodzeniem.

Oddychasz w domu czystym powietrzem. Silnik z systemem 12 cyklonów współpracuje z filtrem HEPA i razem wyłapują aż do 99,97% cząsteczek. Cyklony oddzielają cząsteczki kurzu od powietrza.

Dzięki temu do filtra przedostaje się mniej pyłu. Filtr się nie zatyka i jego żywotność jest dłuższa. Łatwo go czyścisz, bo wystarczy umyć go pod wodą.

Szykuje się sprzątanie całego domu? Odpinasz moduł ręczny i odkurzasz stoły, kanapy, szuflady, szczeliny, sufity i wnętrze auta dzięki różnym końcówkom. Kurz wpada do zbiornika o pojemności 600 ml. Jest duży, więc rzadko go opróżniasz.

Reklama

Minusem jest waga urządzenia. Odkurzacz waży 4 kg, więc przy dłuższym sprzątaniu Twoje ręce będą zmęczone. Odkurzacz bezprzewodowy jest też dosyć głośny (79 dB). To hałas porównywalny z trąbieniem.

Masz kontrolę nad sprzątaniem. Odkurzacz ma kolorowy, jasny i czytelny ekran. Widzisz na nim tryb czyszczenia, moc i poziom baterii. Na ekranie masz funkcję tempomatu. Włączasz ją i nie musisz wciskasz przycisku, żeby odkurzać.

W trybie Eco odkurzasz przez 65 minut, więc zdążysz posprzątać w całym domu. W trybie maksymalnej mocy (Turbo) do silnych zabrudzeń sprzątasz maksymalnie 10 minut. 

Odkurzacz ładujesz w stacji na ścianie przez około 3,5 godziny. Oszczędzasz miejsce na podłodze, bo odkurzacz montujesz w stacji, kiedy go nie używasz.

Dostajesz duży zestaw akcesoriów, między innymi mopa, szczotkę podłogową, do łóżek, dyszę ze szczotką, szczelinówkę i drążek przedłużający.

Cechy odkurzacza Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10
Specyfikacja:
 • Rodzaj – bezprzewodowy.
 • Moduł ręczny – tak.
 • Funkcja mopa – tak.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 65 minut.
 • Czas ładowania – ok. 3,5 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 600 ml.
 • Filtr – HEPA.
 • Głośność – 79 dB.
 • Moc silnika – 450 W.
 • Moc ssania – 150 AW.
 • Waga – 4 kg.
 • Szczotka z łopatkami w kształcie „V”.
 • Regulacja nawilżania mopa.
 • Tempomat, kolorowy ekran.

Kup na Ceneo  Kup na Allegro

Odkurzacz pionowy Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490

Odkurzacz bezprzewodowy Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490
Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490, ok. 1500 zł
Największe zalety odkurzacza Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490
Ma elastyczną rurę

Odkurzasz ruchem do przodu i do tyłu
Ma duży zbiornik na kurz 650 m

Masz dużo mebli i chcesz odkurzać pod nimi bez schylania się?

Oszczędzasz swój kręgosłup z odkurzaczem pionowym Tefal Air Force 360 Flex Aqua. Ma elastyczną rurę, która sięga pod kanapy, stoły, komody, czy szafy. Twoje plecy są proste, więc wygodnie odkurzasz z naturalną pozycją ciała.

Odkurzasz i myjesz podłogę za jednym razem. Tefal Air Force 360 Flex Aqua to odkurzacz bezprzewodowy z mopem. Ma głowicę Aqua, która sprząta za jednym pociągnięciem do przodu i do tyłu. Sprzątasz szybciej i skuteczniej.

Nakładasz ściereczkę na głowicę, nalewasz wodę do zbiornika 350 ml i sprzątasz. Ściereczki są wielorazowe i pierzesz je w pralce.

Reklama

Odkurzasz dywany, panele, podłogi drewniane i kafelki. Elektroszczotka Power Slim Vision ma podświetlenie LED i pokazuje Ci nawet najmniejsze okruszki w ciemnych kątach i pod meblami. Sierścią zwierzaków i wnętrzem auta zajmują się akcesoria Car & Animal Care.

Dobierasz prędkość odkurzania do powierzchni i rodzaju zabrudzeń. Masz 2 ustawienia, czyli standardowe tempo (np. do zwykłego kurzu) i maksymalną moc d(np. do dywanów).

Kurz wpada do zbiornika 650 ml. Jest duży, więc mieści dużo kurzu i rzadziej go opróżniasz. Nie przerywasz pracy, żeby wyrzucić śmieci.

Minusem jest krótki czas działania po naładowaniu. W standardowym trybie odkurzasz tylko przez 30 minut, a w trybie Boost (z maksymalną mocą) przez 6 minut. To mało czasu, żeby posprzątać duże mieszkanie, czy cały dom.

Czas na ładowanie baterii? Wystarczą około 3 godziny, żeby uzupełnić energię. Odkurzacz ładujesz w bazie, którą montujesz do ściany. Oszczędzasz miejsce na podłodze.

Zadzwonił dzwonek do drzwi? Chcesz zrobić sobie przerwę? Bezpiecznie odstawiasz odkurzacz dzięki przyciskowi Start&Stop na głowicy mopującej. Blokuje przepływ wody i masz pewność, że nic się nie wyleje, a podłoga jest bezpieczna.

W zestawie masz głowicę Aqua, szczotkę Power Slim Vision, do tapicerki, mini turboszczotkę, ssawkę szczelinową, końcówkę przedłużającą, 2 filtry i 2 ściereczki mopujące.

Cechy odkurzacza Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490
Specyfikacja:
 • Rodzaj – bezprzewodowy.
 • Moduł ręczny – tak.
 • Funkcja mopa – tak.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 30 minut.
 • Czas ładowania – ok. 3 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 650 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 350 ml.
 • Głośność – 81 dB.
 • Napięcie akumulatora – 21,9 V.
 • Moc ssania – 100 AW.
 • Waga – 3 kg.
 • Elastyczna rura do sprzątania pod meblami.
 • Odkurzanie do przodu i do tyłu.
 • Elektroszczotka z podświetleniem.
 • 2 ustawienia prędkości.

Kup na Ceneo  Kup na Allegro

Odkurzacz pionowy Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS

Odkurzacz bezprzewodowyElectrolux Pure Q9 PQ92-ALGS
Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS, ok. 1500 zł
Największe zalety odkurzacza Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS
Usuwa bakterie lampą UV

Ma System Cyclonic wspomagający odkurzanie
Szczotka sama się czyści

Jesteś alergikiem? Twoje dziecko ma katar i kicha?

Usuwasz bakterie i alergeny z odkurzaczem pionowym Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS. Elektroszczotka BedProPower™ z lampą UV usuwa bakterie z materacy, kanap, łóżeczek dziecięcych, poduszek i legowisk zwierzaków.

Reklama

Współpracuje z 5 – stopniowym systemem filtracji, który oczyszcza powietrze z pyłków, zarodników grzybów i kurzu. Oddychasz czystym i zdrowym powietrzem.

Widzisz nawet najmniejszy okruszek na podłodze dzięki podświetleniu LED na szczotce. Odpinasz moduł ręczny i odkurzasz kanapy, meble i wnętrze auta. Sprzątasz wysoko położone półki, karnisze, kratki wentylacyjne i sufit.

Dobierasz moc odkurzania do poziomu zabrudzeń. Masz 3 ustawienia, więc włączasz wysoką moc tam, gdzie potrzebujesz.

Odkurzacz wie, co lubisz. Funkcja pamięci zapamiętuje ostatnie ustawienia, więc oszczędzasz czas i po włączeniu odkurzacza od razu zaczynasz pracę.

Odkurzanie jest wydajne nawet przy zapełniającym się pojemniku na kurz. System Cyclonic oddziela cząsteczki kurzu od powietrza. Zmniejsza ryzyko zapchania filtrów, więc rzadziej je czyścisz.

Denerwują Cię nawinięte na szczotkę włosy, sierść i włókna? Technologia BrushRollCleanTM czyści ją za Ciebie. Naciskasz 1 przycisk na elektroszczotce, a ona sama się czyści. Krótko mówiąc, masz mniej roboty.

Minusem jest mały zbiornik na kurz (ma pojemność 300 ml). Jeśli sprzątasz duże mieszkanie lub dom, w trakcie pracy będziesz musiał zrobić przerwę i wyrzucić kurz.

W trybie Eco sprzątasz przez 55 minut, a według producenta odkurzysz w tym czasie do 160 m2 powierzchni. Z maksymalną mocą pracujesz przez 15 minut.

Odkurzacz się rozładował? Ładujesz go do pełna w 4 godziny w stacji dokującej, którą stawiasz na podłodze. Nie niszczysz ścian i możesz przenosisz stację z pokoju do pokoju. Wskaźnik LED pokazuje Ci stan naładowania akumulatora.

Zadzwonił telefon? Chcesz zrobić przerwę na kawę? Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS to odkurzacz stojący z funkcją parkowania w pionie. Odstawiasz go w dowolnej chwili w pozycji roboczej i nie musisz się po niego schylać, żeby go podnieść.

Reklama

W zestawie masz elektroszczotkę UV, ssawkę teleskopową, 2w1 i z pluszem.

Cechy odkurzacza Electrolux Pure Q9 PQ92-ALGS
Specyfikacja:
 • Rodzaj – bezprzewodowy.
 • Moduł ręczny – tak.
 • Funkcja mopa – nie.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 55 minut.
 • Czas ładowania – ok. 4 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 300 ml.
 • Filtr – zmywalny filtr progresywny.
 • Głośność – 76 dB.
 • Napięcie akumulatora – 25,2 V.
 • Waga – 3,7 kg.
 • Elektroszczotka z lampą UV i podświetleniem.
 • 3 poziomy mocy.
 • Funkcja pamięci.
 • System Cyclonic wspomagający odkurzanie
 • Automatyczne czyszczenie szczotki.
 • Parkowanie w pionie.

Kup na Ceneo  Kup na Allegro

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Serie 8 Unlimited Pro Animal

Odkurzacz pionowy Bosch Serie 8 Unlimited Pro Animal
Bosch Serie 8 Unlimited Pro Animal, ok. 1700 zł
Największe zalety odkurzacza Bosch Serie 8 Unlimited Pro Animal BBS81PET
Ma szczotki ProAnimal do sierści zwierząt
Ma 2 poziomy mocy

Ma wymienny akumulator

Masz w domu zwierzaki i ciągle walczysz z sierścią na podłodze i kanapie?

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Bosch Serie 8 Unlimited Pro Animal BBS81PET ma szczotkę ProAnimal z dodatkowym wałkiem do sierści. W walce z włosami pomaga jej mini elektroszczotka ProAnimal do tapicerki i legowisk futrzaków.

Odkurzasz nie tylko futro zwierzaków. Sprzątasz samochód, sufity, wysokie półki, czy blaty w kuchni dzięki odłączanemu modułowi ręcznemu i wymiennym akcesoriom. Odkurzacz waży tylko 2,9 kg, więc łatwo nim manewrować, a Twoje ręce wolniej się męczą.

Dopasowujesz prędkość pracy do powierzchni i poziomu zabrudzeń. Do wyboru masz 2 ustawienia mocy. Niższa moc przydaje się do zwykłego kurzu na podłogach twardych, a wysoka moc do dywanów i dużych zabrudzeń.

Kichasz? Masz katar? Pieką Cię oczy? Oczyszczasz powietrze w trakcie odkurzania dzięki filtrowi Pure Air. Łapie do 99,9% zanieczyszczeń, więc oddychasz zdrowym i czystym powietrzem.

Minusem jest mały zbiornik na kurz. Ma pojemność 300 ml, więc jeśli sprzątasz kilka pokoi, meble i wnętrze auta, musisz częściej go opróżniać.

Po naładowaniu odkurzasz przez maksymalnie 40 minut, więc zdążysz sprzątnąć kilka pokoi. W trybie turbo (z maksymalną mocą) odkurzasz przez 10 minut.

Rozładowała się bateria? Odkurzacz ładujesz w stacji ściennej przez około 5 godzin. To dobra opcja do małych mieszkań, bo stacja nie zajmuje miejsca na podłodze.

Reklama

Oszczędzasz pieniądze, bo masz 1 akumulator, który pasuje do urządzeń Bosch Home and Garden (z linii zielonej). Akumulator jest z rodziny 18 V i w ramach systemu Power for ALL, 1 wymienny akumulator i 1 ładowarka pasują do wszystkich sprzętów domowych i elektronarzędzi z napięciem 18 V.

W zestawie masz między innymi ssawkę do tapicerki, szczelinową, 2w1, elektroszczotkę, mini elektroszczotkę i 2 wymienne wałki.

Cechy odkurzacza Bosch Serie 8 Unlimited Pro Animal BBS81PET
Specyfikacja:
 • Rodzaj – bezprzewodowy.
 • Moduł ręczny – tak.
 • Funkcja mopa – nie.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 40 minut.
 • Czas ładowania – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 300 ml.
 • Filtr – PureAir.
 • Głośność – 76 dB.
 • Napięcie akumulatora – 18 V.
 • Waga – 2,9 kg.
 • Szczotki ProAnimal do sierści zwierząt.
 • 2 poziomy mocy.
 • Akumulator kompatybilny z urządzeniami Bosch Home and Garden.

Kup na Ceneo  Kup na Allegro

Odkurzacz bezprzewodowy Philips Speedpro Max Aqua 8000 XC8149/01

Odkurzacz bezprzewodowy Philips Speedpro Max Aqua 8000 XC8149/01
Philips Speedpro Max Aqua 8000 XC8149/01, ok. 2500 zł
Największe zalety odkurzacza Philips Speedpro Max Aqua 8000 XC8149/01
W trybie Eco działa do 80 minut
W trybie Turbo działa do 28 minut
Ma ściereczkę z antybakteryjną powłoką

Często sprzątasz cały dom i nie chcesz przerywać pracy, żeby podładować baterię? Bezprzewodowy odkurzacz pionowy z funkcją mycia Philips Speedpro Max Aqua XC8149/01 w trybie Eco (z niższą mocą) działa do 80 minut.

W trybie Turbo (z maksymalną mocą) działa maksymalnie 28 minut. Według producenta w tym czasie odkurzysz nawet 125 m2 powierzchni. Do naładowania baterii do pełna potrzebujesz około 5 godzin.

Odkurzasz i myjesz podłogę za jednym razem. Nasadka Aqua odkurza, wyciera zaschnięte plamy i brud i usuwa bakterie. Ściereczka ma powłokę Always Clean, która chroni jej powierzchnię przed rozwojem bakterii.

Głowica ma podświetlenie LED, więc widzisz brud pod meblami, w szczelinach i przy słabym oświetleniu. Nasadka zasysająca 360° zbiera brud z każdej strony za jednym pociągnięciem.  

Sprzątasz nie tylko podłogi. Odkurzasz meble, sufity, wysokie półki i wnętrze auta dzięki modułowi ręcznemu i akcesoriom. Zestaw Car Kit do samochodu to elastyczny wąż, długa szczelinówka i miękka szczotka, które docierają do wszystkich zakamarków i szczelin w aucie.

Minusem jest głośność odkurzacza (84 dB). Dla porównania, 80 dB to głośna muzyka, a 90 dB to hałas z ulicy. W skrócie – kiedy odkurzasz, Twoja rodzina może zapomnieć o oglądaniu TV i drzemce.

Kurz wpada do zbiornika o pojemności 600 ml. Jest duży, więc mieści sporo brudu i rzadziej go opróżniasz. Higienicznie wyrzucasz śmieci, bez dotykania kurzu rękami.

Reklama

Oczyszczasz powietrze, którym oddychasz. Filtr łapie do 99% alergenów, w tym pyłki, zanieczyszczenia i bakterie. Koniec z kichaniem i zapchanym nosem.

Masz kontrolę nad odkurzaniem. Urządzenie ma cyfrowy wyświetlacz, na którym widzisz stan baterii, czy powiadomienie o czyszczeniu filtra. Wiesz, kiedy odkurzacz potrzebuje Twojej pomocy.

W zestawie masz szczelinówkę, wkładkę z mikrofibry, zintegrowaną szczotkę, szczotkę 2w1, dodatkowy filtr i wąż.

Cechy odkurzacza Philips Speedpro Max Aqua 8000 XC8149/01
Specyfikacja:
 • Rodzaj – bezprzewodowy.
 • Moduł ręczny – tak.
 • Funkcja mopa – tak.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 80 minut.
 • Czas ładowania – ok. 5 godzin.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 600 ml.
 • Filtr – antyalergiczny.
 • Głośność – 84 dB.
 • Napięcie akumulatora – 25,2 V.
 • Waga – 2,7 kg.
 • Ściereczka z antybakteryjną powłoką Always Clean.
 • Zestaw Car Kit do sprzątania auta.
 • Szczotka z podświetleniem LED.
 • Nasadka zasysająca 360°.
 • Cyfrowy wyświetlacz.

Kup na Ceneo  Kup na Allegro

Odkurzacz bezprzewodowy Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3

Odkurzacz pionowy Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3
Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3, ok. 2800 zł
Największe zalety odkurzacza Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3
Poleruje podłogę

Ma duży zbiornik na kurz 800 ml
Ma rurę z 4 ustawieniami wysokości

Czyta i błyszcząca podłoga? Chętnie!

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3 odkurza i poleruje podłogi. Elektroszczotka Soft Action ma antystatyczne włosie i wciąga kurz z paneli, podłóg drewnianych i kafelków. 2 wirujące nakładki polerują powierzchnię, a podłoga jest lśniąca.

Sprzątasz nie tylko podłogi twarde, ale też włochate dywany. Odkurzacz ma silnik Samsung Digital Inverter o mocy 550 W. Pomaga mu technologia Jet Cyclone, czyli system z 27 wlotami powietrza. Co to znaczy w praktyce?

Powietrze zasysane jest w taki sposób, że straty ssania są minimalne. Dzięki temu „wyciągasz” brud nawet z grubych i włochatych dywanów.

Masz kontrolę nad odkurzaniem. Na cyfrowym wyświetlaczu widzisz np. poziom mocy i rodzaj szczotki, której używasz.

Chcesz mieć spokój z częstym wyrzucaniem kurzu? Zbiornik na zanieczyszczenia jest duży i ma pojemność aż 800 ml. Dzięki temu rzadziej go opróżniasz i sprzątasz bez przerw w pracy. To świetna opcja do odkurzania dużych domów.

Reklama

Dopasowujesz wysokość odkurzacza do swojego wzrostu. Ma wysuwaną (teleskopową) rurę z 4 ustawieniami wysokości. Masz proste plecy, a sprzątanie jest wygodniejsze.

Oczyszczasz powietrze, którym oddychasz. Odkurzacz ma 5 – warstwowy system filtracji HEPA. Łapie do 99,999% kurzu i alergenów. Filtr jest łatwy w utrzymaniu czystości, bo myjesz go pod wodą.

Minusem jest głośność odkurzacza. Hałasuje na poziomie 86 dB, co jest porównywalne z hałasami z ulicy. W trakcie odkurzania będziesz przeszkadzać domownikom w czytaniu lub oglądaniu ulubionego programu.

Odkurzasz wszystkie pokoje od razu? W standardowym trybie sprzątasz przez 60 minut. W trybie turbo (z maksymalną mocą) odkurzasz przez 6 minut. To też mały minus tego odkurzacza bezprzewodowego.

Jeśli w każdym pokoju masz dywan, który potrzebuje turbo odkurzania, musisz podzielić sprzątanie na kilka etapów, bo wyładuje się bateria.

Akumulator ładujesz w stacji dokującej przez około 3,5 godziny. Stację stawiasz na podłodze, więc możesz ją przenosić tam, gdzie Ci wygodnie. Ma uchwyty do akcesoriów, więc zawsze masz je pod ręką.

Dostajesz bogaty zestaw akcesoriów. Elektroszczotkę Soft Action, końcówkę do mopowania, mini elektroszczotkę, szczelinówkę i szczotkę z miękkim włosiem. W pakiecie jest też elastyczna końcówka, ściereczki z mikrofibry i jednorazowe ściereczki.

Cechy odkurzacza Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3
Specyfikacja:
 • Rodzaj – bezprzewodowy.
 • Moduł ręczny – tak.
 • Funkcja mopa – tak.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 60 minut.
 • Czas ładowania – ok. 3,5 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 800 ml.
 • Filtr – HEPA.
 • Głośność – 86 dB.
 • Moc silnika – 500 W.
 • Waga – 2,8 kg.
 • Polerowanie podłóg.
 • Technologia Jet Cyclone z 27 wlotami powietrza.
 • Cyfrowy wyświetlacz.
 • Teleskopowa rura z 4 ustawieniami wysokości.

Kup na Ceneo  Kup na Allegro

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Extra

Odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute Extra
Dyson V11 Absolute Extra, ok. 2900 zł
Największe zalety odkurzacza Dyson V11 Absolute Extra
Ma wysoką moc ssania 220 AW
Ma 3 tryby odkurzania
Ma duży zbiornik na kurz 760 ml

Skuteczne odkurzanie wszystkich rodzajów podłóg? Wisienką na naszym torcie jest bezprzewodowy odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute Extra.

Silnik obraca szczotkę z prędkością do 60 obrotów na sekundę. W tym czasie sztywne nylonowe włosie szczotki wyciąga brud z dywanów, a włókna węglowe czyszczą pył i kurz z podłóg twardych.

Reklama

W skutecznym odkurzaniu pomaga im wysoka moc ssania 220 AW. Jaki masz efekt? Dokładnie wysprzątane wszystkie podłogi.

Dzięki modułowi ręcznemu i wymiennym końcówkom sprzątasz też meble, wnętrze auta i wysoko położone miejsca. Wiesz, co dzieje się z odkurzaczem. Jego praca jest monitorowana 8000 razy na sekundę, a najważniejsze informacje widzisz na ekranie LCD.

Zachowujesz równowagę pomiędzy mocą ssania i czasem pracy dzięki 3 trybom odkurzania – Eco, Auto i Boost. Decydujesz, czy potrzebujesz wysokiej mocy ssania (np. na dywanie), czy zależy Ci na maksymalnie długim odkurzaniu z niższą mocą (np. paneli).

Moc ssania jest zawsze stabilna dzięki technologii Radial Root Cyclone™ z 14 cyklonami. To znaczy, że wir powietrza oddziela cząsteczki kurzu, które wpadają do zbiornika. Skutecznie odkurzasz, a filtr się nie zatyka i jego żywotność jest dłuższa.

Oczyszczasz powietrze w domu dzięki systemowi filtracji. Ma aż 6 warstw i łapie do 99,99% alergenów, bakterii i zanieczyszczeń. Aż miło oddychać zdrowym i czystym powietrzem.

Kurz wpada do zbiornika o pojemności 760 ml. Jest duży, więc mieści sporo brudu i rzadziej go opróżniasz. To wygodne rozwiązanie do sprzątania dużych domów. Dzięki mechanizmowi „Point and shoot” higienicznie wyrzucasz śmieci, a Twoje dłonie nie dotykają brudu.

Minusem jest głośność odkurzacza (82 dB). To hałas podobny do trąbienia lub głośnej muzyki. Odkurzanie będzie przeszkadzać wszystkim, którzy są w domu (futrzakom też).

Zarządzasz mocą akumulatora. Odkurzacz ma przycisk, który oszczędza akumulator. Ma też technologię, która optymalizuje moc urządzenia. Dzięki temu wydłużasz czas pracy i korzystasz z najwyższej mocy tylko wtedy, kiedy potrzebujesz.

Sprzątasz wszystkie pokoje za jednym razem? Po naładowaniu odkurzasz przez 60 minut, a w trybie Turbo przez 10 minut. Do uzupełnienia baterii potrzebujesz około 4,5 godziny. Odkurzacz ładujesz i przechowujesz w stacji ściennej. Dzięki niej oszczędzasz miejsce na podłodze.

Dostajesz bogaty zestaw akcesoriów, między innymi elektroszczotkę High Torque i Soft Roller, końcówkę szczelinową i Combi, mini elektroszczotkę, miękką szczotkę do kurzu i do uporczywego brudu.

Reklama
Cechy odkurzacza Dyson V11 Absolute Extra
Specyfikacja:
 • Rodzaj – bezprzewodowy.
 • Moduł ręczny – tak.
 • Funkcja mopa – nie.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 60 minut.
 • Czas ładowania – ok. 4,5 godziny.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 760 ml.
 • Filtr – HEPA.
 • Głośność – 82 dB.
 • Moc silnika – 610 W.
 • Moc ssania – 220 AW.
 • Waga – 2,9 kg.
 • Ekran LCD.
 • 3 tryby odkurzania.
 • Stabilna moc ssania dzięki Radial Root Cyclone™.
 • System oszczędzania mocy akumulatora.

Kup na Ceneo 

Jaki odkurzacz pionowy wybrać? 5 łatwych kroków

Masz swojego faworyta rankingu 2022? Nie jesteś pewny, który odkurzacz jest dla Ciebie najlepszy? Potrzebujesz kilku wskazówek przed zakupem?

Zobacz 5 prostych kroków, jak wybrać idealny model odkurzacza pionowego.

Odkurzacz z kablem czy bez?

Zdecyduj, czy chcesz kupić odkurzacz z kablem, czy bez.

Wybierz odkurzacz pionowy z kablem, jeśli chcesz:

 • Mieć nieograniczony czas pracy (nie rozładuje się).
 • Kupić tańszy odkurzacz.

Odkurzacz bezprzewodowy jest dla Ciebie, jeśli chcesz:

 • Mieć nieograniczony zasięg pracy.
 • Odkurzać bez przepinania przewodu do różnych gniazdek.
 • Mieć większą swobodę ruchu.

Odkurzacz wielofunkcyjny. Tak czy nie?

Zdecyduj, co chcesz odkurzać w domu. Tylko podłogi? Meble i samochód? Materace i legowiska zwierzaków?

Odkurzacz pionowy może być wielofunkcyjny i mieć:

 • Moduł ręczny i akcesoria – odkurzasz meble, sufity, wnętrze auta.
 • Mopa – myjesz na mokro.
 • Funkcję polerowania – nabłyszczasz podłogę.
 • Funkcję suszenia – szczotka z miękkim włosiem przyspiesza suszenie podłogi.
 • Lampę UV – usuwasz bakterie z powierzchni, np. łóżeczek, materacy.

Jeśli chcesz sprzątać szybciej i zastąpić inne sprzęty domowe (np. mopa) 1 urządzeniem, kup wielofunkcyjny odkurzacz.

Czas pracy akumulatora

Im więcej pokoi odkurzasz za jednym razem, tym dłużej powinna działać bateria. Dzięki temu nie przerywasz pracy i nie musisz czekać, aż akumulator się naładuje.

Reklama

Do małego mieszkania wystarczy Ci odkurzacz z czasem działania około 30 – 40 minut, a do dużego domu – nawet 80 minut.

Im krócej ładuje się bateria, tym szybciej zaczniesz odkurzać.

Pojemność zbiornika na kurz

Im większy masz dom lub mieszkanie, tym większy zbiornik na kurz Ci się przyda.

Małe zbiorniki na kurz mają pojemność około 300 ml, ale są lepsze do małych mieszkań. Duże zbiorniki na kurz mają pojemność nawet 800 ml, więc posprzątasz cały dom bez opróżniania pojemnika.

Głośność

Im ciszej działa odkurzacz, tym lepiej. Nie przeszkadzasz domownikom i nie straszysz zwierzaków w domu. Zazwyczaj odkurzacze bezprzewodowe robią hałas na poziomie 76 – 82 dB, co porównasz do hałasu z ulicy.

Potrzebujesz więcej wskazówek, jak wybrać najlepszy odkurzacz bezprzewodowy?

Jesteś ciekawy, jak działa odkurzacz z technologią cyklonową? Zastanawiasz się, czy lepsza jest stacja ładowania montowana na ścianie, czy na podłodze? Jaka siła ssania poradzi sobie odkurzaniem dywanów i wykładzin?

Zrobiłam dla Ciebie poradnik z 10 łatwymi krokami przed wyborem odkurzacza bezprzewodowego. Podpowiem Ci, jak nie przepłacać i kupić taki odkurzacz, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Przekonasz się, które funkcje Ci się przydadzą, a z których nie będziesz korzystać.

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. Nasza opinia o rankingu 2022

Który odkurzacz bezprzewodowy z naszego rankingu 2022 jest najlepszy? Uważam, że każdy. Dlaczego?

Reklama

Odkurzacz pionowy ma pasować do Twojego stylu życia. Tańszy odkurzacz nie musi być gorszy. To zależy, czego potrzebujesz.

Chcesz używać odkurzacza bezprzewodowego raz na jakiś czas? Masz w domu tylko panele i płytki? Nie potrzebujesz odkurzacza z mopem? Śmiało kup tańszy odkurzacz z niższą mocą ssania i bez dodatkowych funkcji.

Masz duży dom i puszyste dywany? Odkurzacz bezprzewodowy ma zastąpić odkurzacz tradycyjny? Chcesz odkurzać, myć podłogę i dezynfekować ją lampą UV?

Potrzebujesz sprzętu z górnej półki, z wysoką mocą ssania, długim czasem działania i dodatkowymi funkcjami. Jeśli odkurzacz pionowy ma mieć główną rolę w Twoim domu, warto zainwestować w dobry sprzęt.

Który odkurzacz bezprzewodowy wybrałeś? Dlaczego?

Skomentuj!

Reklama
Obserwuj dyskusję
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz również:
07/10/2022
Wysoko podnosi ramię z mopem, kiedy wjeżdża na dywan. Robot sprzątający iRobot Roomba Combo j7

Reklama Chcesz, żeby Twój robot sprzątający mył panele i odkurzał dywan za jednym razem? Martwisz się, że mop zostawi mokre ślady na dywanie? iRobot znalazł na to rozwiązanie. Poznaj nowy odkurzacz automatyczny Roomba Combo j7. Odkurza i myje podłogę. Kiedy wjeżdża na dywan, wysoko unosi ramię z mopem, żeby nie zostawiać plam. Możesz go kupić […]

03/10/2022
Sprzątasz pod kanapą z prostymi plecami. Odkurzacz bezprzewodowy z elastyczną rurą Bosch Unlimited 7

Reklama Odkurzanie pod kanapą i stołem bez schylania się? Teraz już tak! Nowy odkurzacz bezprzewodowy Bosch Unlimited 7 zgina się, więc łatwo wsuwasz go pod meble. Szczotka sama dopasowuje moc ssania do rodzaju podłogi. Kiedy robisz sobie przerwę w pracy, parkujesz odkurzacz w pionie. Odkurzanie jest komfortowe i wygodne dla Twoich pleców. Elastyczna rura zgina […]

21/09/2022
Odkurzacz, który sam się czyści. Zobacz nowy Philips AquaTrio 9000 3w1

Reklama Chcesz oszczędzać czas i sprzątać szybciej? Nie lubisz ręcznie czyścić szczotek, mopa i brudnego wiadra po myciu podłogi? Świetnie się składa, bo nowy odkurzacz bezprzewodowy Philips AquaTrio 9000 3w1 ułatwia odkurzanie i mycie podłóg. A do tego sam się czyści. Wystarczy jeden ruch ręki i jednocześnie usuwasz kurz, plamy, zacieki i bakterie z podłóg […]

21/09/2022
Widzi brud niewidoczny dla oka. Odkurzacz bezprzewodowy Kärcher VC 7

Reklama Zastanawiasz się, jakiej mocy ssania użyć do skutecznego sprzątania drobnego kurzu, sierści zwierzaków, włosów, piasku i okruchów po śniadaniu? Nowy odkurzacz bezprzewodowy Kärcher VC 7 Cordless yourMax wie, które obszary potrzebują wyższej mocy ssania. Ma czujnik kurzu, który automatycznie wykrywa brud. Odkurzacz sam dopasowuje najlepszą moc ssania, żeby go usunąć. Kärcher VC 7 sam […]

26/04/2022
Wybiera moc sprzątania za Ciebie. Odkurzacz bezprzewodowy Beko Smart PowerClean Pro Cordless

Reklama Jak skutecznie odkurzać dywany, płytki i panele? Czy na różnych powierzchniach potrzebujesz innej mocy ssania? Nowy odkurzacz bezprzewodowy Beko Smart PowerClean™ Pro Cordless Vacuum Cleaner VRT95929VI wie, jak szybko i dokładnie sprzątać każdy rodzaj podłóg. Automatycznie dobiera najlepszą moc ssania w zależności od podłogi, którą odkurzasz. Zwiększa moc pracy tam, gdzie trzeba. Masz pewność, […]

11/04/2022
Masz alergię? Opróżniasz zbiornik bez chmury pyłu z Samsung Bespoke Jet

Reklama Dokucza Ci alergia? Denerwujesz się, kiedy przy opróżnianiu zbiornika odkurzacza pojawia się chmura pyłu? Masz wrażenie, że wszystkie zanieczyszczenia, które właśnie odkurzyłeś, unoszą się w powietrzu. I słusznie, bo chmura kurzu przedostaje się z powrotem do pokoju. Nowa seria odkurzaczy bezprzewodowych Bespoke Jet™ wie, jak Ci pomóc. Naciskasz 1 przycisk, a odkurzacz sam wyrzuca […]

07/03/2022
Rewolucyjne sprzątanie podłóg w domu. Nowa linia robotów sprzątających Ecovacs Deebot X1

Reklama Robot, który nie potrzebuje Twojej uwagi. Rodzina odkurzaczy automatycznych Ecovacs powiększyła się o 3 nowe modele – Deebot X1 Omni, X1 Turbo i X1 Plus. Są praktycznie samoobsługowe. Co potrafią? Często wyjeżdżasz w podróże służbowe? Zawsze wracasz do czystego domu. Robot sprzątający ze stacją OMNI sam wyrzuca kurz do specjalnego worka w stacji. Do […]

15/02/2022
Czyste i lśniące podłogi z nową serią robotów sprzątających Mi Robot Vacuum – Mop 2

Reklama Do rodziny robotów sprzątających Xiaomi dołączyły 4 nowe modele. Sprzątają podłogi w dużych domach i mniejszych mieszkaniach. Robią mapy pokoi, więc są wydajne i wybierają najlepszą drogę sprzątania. Nie tylko odkurzają różne rodzaje podłóg, ale też przecierają podłogi na mokro mopem. Co jeszcze mają dla Ciebie? Mi Robot Vacuum – Mop 2 Lite Zwinnie […]

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram