wróć
do góry
Kategoria: 

Najlepszy robot sprzątający Xiaomi. Top 3

Autor: 
Kuba
20/10/2021
Skomentuj:
Udostępnij:
Reklama

Zdecydowałeś, że w Twoim domu będzie odkurzał robot sprzątający Xiaomi? Nie wiesz, który model wybrać? Który jest najlepszy? Czym się od siebie różnią?

Co kupić, żeby nie przepłacać?

Mam dla Ciebie ranking top 3 modeli robotów sprzątających marki Xiaomi. Zdecyduj, którego zabierasz do swojego domu.

Roboty sprzątające Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Essential

Odkurzacz automatycznyXiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential, ok. 700 zł
Największe zalety odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Essential
Ma mopa
Ma moc ssania 2200 Pa
Oczyszcza powietrze 3 filtrami

Rozglądasz się za tanim robotem sprzątającym mopującym?

Pierwszą propozycją jest robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Essential. Ma mopa, więc nie tylko odkurza różne rodzaje podłóg, ale też je myje.

Delikatne drewniane podłogi są bezpieczne. Sterujesz zbiornikiem wody i masz 3 ustawienia nawilżenia ściereczki. Nie martwisz się, że woda wycieknie i zniszczy delikatną powierzchnię. Decydujesz, czy tylko przecierasz podłogę wilgotną ściereczką, czy pora na intensywne mycie silnych zabrudzeń.

Robot sprzątający wyciąga brud ze szczelin i zakamarków. Zasysa brud z siłą 2200 Pa, więc skutecznie pozbywa się dużych i drobnych zabrudzeń.

Masz 4 ustawienia mocy ssania, w zależności od ilości i rodzaju brudu. Np. tryb cichy sprząta drobny kurz i włosy, a tryb wysokiej mocy zasysa duże okruchy.

Odkurzacz sprawnie i bezpiecznie jeździ po domu. Ma zestaw czujników, które wykrywają przedmioty, ściany, krawędzie i uskoki. Robot unika kolizji z meblami i innymi przedmiotami i omija schody.

Kompas i żyroskop pomagają mu sprzątać ruchem okrężnym. Robot robi mapy pomieszczeń, w których sprząta i wyświetla je w czasie rzeczywistym.

Reklama

Minusem jest mały zbiornik na kurz. Ma pojemność 420 ml, więc jeśli podłogi są mocno brudne, albo sprzątasz cały dom od razu, częściej musisz go opróżniać.

Odkurzacz jest dosyć wysoki. Ma 9,5 cm wysokości, więc jeśli masz niskie meble, może się pod nimi zaklinować.

Kichasz? Masz katar? Odkurzacz oczyszcza powietrze w Twoim domu 3 filtrami. Pierwszy jest filtr nylonowy, który łapie duże cząsteczki. Drugi jest filtr bawełniany, który wydłuża żywotność filtra HEPA. Ostatnią warstwą jest filtr HEPA, który łapie kurz, alergeny, bakterie i wirusy.

Robot sprząta całe mieszkanie za jednym razem. Po naładowaniu działa do 90 minut. Według producenta w tym czasie posprząta do 90 m2 powierzchni. To sporo czasu, żeby odkurzyć duże mieszkanie lub średniej wielkości dom.

Rozładowała się bateria? Odkurzacz automatyczny sam wraca do stacji i ładuje się około 5 godzin. Po doładowaniu baterii kontynuuje czyszczenie od miejsca, w którym przerwał. Masz pewność, że cała podłoga jest równomiernie posprzątana.

Sterujesz aplikacją Mi Home. Wystarczy nacisnąć tylko 1 przycisk, żeby robot zaczął sprzątać. Możesz sterować nim nawet kiedy jesteś poza domem. W aplikacji np. wybierasz tryb sprzątania, obserwujesz mapę i postępy w odkurzaniu.

W zestawie masz między innymi szczotkę boczną, mopa, stację dokującą, kabel zasilający i adapter do czyszczenia szczotki.

Cechy odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Essential
Specyfikacja:
 • Funkcja mopa – tak.
 • Moc ssania – 2200 Pa.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 90 minut.
 • Czas ładowania – ok. 5 godzin.
 • Czujniki – kolizji, krawędzi, ściany, kompas, żyroskop.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 420 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 200 ml.
 • Filtr – nylonowy, bawełniany, HEPA.
 • Sterowanie – aplikacja.
 • Głośność – 62 dB.
 • Wysokość – 9,5 cm.
 • Ma 3 ustawienia nawilżenia mopa.
 • Ma 4 ustawienia mocy ssania.
 • Robi mapy pomieszczeń.
 • Sam wraca do bazy ładowania.
 • Kontynuuje sprzątanie w miejscu, w którym przerwał.

Kup na Ceneo Kup na Allegro

Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop
Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop, ok. 900 zł
Największe zalety odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop
Ma 15 czujników ruchu
Ma siłę ssania 2500 Pa
Ma mopa

Masz skomplikowany układ domu i szukasz robota sprzątającego z nawigacją i dużą ilością czujników?

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop ma rozbudowaną nawigację, która pomaga mu zwinnie poruszać się po domu.

Reklama

Ma 15 czujników ruchu i kontroluje swoje otoczenie. Dopasowuje się do skomplikowanych tras sprzątania. Kompleksowo poznaje Twój dom dzięki wizualnej nawigacji, 2 żyroskopom i czujnikom optycznym.

Robot robi mapy pomieszczeń. Wizualizuje swoje otoczenie i uczy się, jak je rozpoznać. Rejestruje swoje współrzędne, żeby mapy były precyzyjne.

Planuje optymalną ścieżkę pracy. To znaczy, że nie odkurza i nie myje ponownie miejsc, które są już wysprzątane.

Jest bezpieczny w Twoim domu. Wykrywa krawędzie, unika schodów i kolizji z meblami i innymi przedmiotami. Możesz zostawić go bez opieki i iść do pracy lub na zakupy. Wiesz, że robot i wszystko w pokoju jest bezpieczne.

Skutecznie zasysa małe i duże zabrudzenia, nawet ze szczelin. Wciąga brud z siłą 2500 Pa. Do wyboru masz 4 tryby pracy i dopasowujesz je do swoich potrzeb. Np. trybu cichego używasz do dyskretnego sprzątania, tryb silny i max usuwają największe zabrudzenia.

Plusem jest duży zbiornik na kurz. Ma pojemność 600 ml i mieści sporo brudu. Odkurzasz więcej powierzchni bez przerywania pracy i częstego opróżniania zbiornika.

Widzisz ślady błota na podłodze? Nalewasz wodę do zbiornika (200 ml), a robot myje podłogę mopem.

Delikatne podłogi są bezpieczne i nie martwisz się o wyciekanie wody. Decydujesz, jaki jest poziom nawilżenia ściereczki. Do wyboru masz 3 ustawienia. Możesz delikatnie przetrzeć podłogę wilgotnym mopem, albo wybrać intensywne mycie zaschniętego brudu.

Robot sprząta całe mieszkanie za jednym razem. Po naładowaniu działa do 90 minut, więc odkurza duże mieszkanie, albo średniej wielkości dom.

Rozładowała się bateria? Odkurzacz przerywa pracę i sam wraca do stacji, żeby się naładować. Wystarczą około 4 godziny do pełnego naładowania.

Reklama

Sterujesz aplikacją. Ustawiasz, które miejsca ma sprzątać robot, a które pokoje ma ominąć. Wybierasz tryb sprzątania, poziom nawilżenia mopa i ustawiasz harmonogram pracy.

W zestawie dostajesz między innymi szczotkę boczną, stację dokującą, zasilacz i adapter do czyszczenia szczotki.

Cechy odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop
Specyfikacja:
 • Funkcja mopa – tak.
 • Moc ssania – 2500 Pa.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 90 minut.
 • Czas ładowania – ok. 4 godziny.
 • Czujniki – optyczny, żyroskop, akcelerometr, kompas, zderzeniowy, uskoku.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 600 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 200 ml.
 • Filtr – HEPA.
 • Sterowanie – aplikacja.
 • Głośność – 50 dB.
 • Wysokość – 8,2 cm.
 • Robi mapy pomieszczeń.
 • Ma 4 tryby pracy.
 • Ma 3 ustawienia nawilżenia mopa.
 • Sam wraca do bazy ładowania.

Kup na Ceneo Kup na Amazon Kup na Allegro

Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Pro

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro
Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Pro, ok. 1200 zł
Największe zalety odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Pro
Ma nawigację laserową LDS
Ma 12 zestawów czujników
Działa do 110 minut

Szukasz inteligentnego robota, który precyzyjnie odnajduje się w pomieszczeniach?

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Pro szybko uczy się, jak wygląda Twój dom. Robi mapy pomieszczeń dzięki laserowej nawigacji LDS.

Algorytm SLAM 161 zbiera i przetwarza informacje z czujników, a odkurzacz mapuje pokoje w czasie rzeczywistym. Po zrobieniu mapy robot wie, jaki jest rodzaj nawierzchni w danym pokoju. Automatycznie dopasowuje najlepszy tryb pracy, więc sprzątanie jest skuteczne.

Bezpiecznie porusza się po domu. Ma 12 zestawów czujników. Omija przeszkody, meble, uskoki, czy ściany. Możesz zostawić go samego i iść na zakupy, albo do pracy. Jesteś spokojny i wiesz, że dom i robot są bezpieczni.

Odkurzacz sprząta różne rodzaje podłóg i wyciąga brud ze szczelin z siłą 2100 Pa. Ma mopa, który wyciera z podłogi plamy, ślady błota i zacieki.

Myjesz nawet delikatne drewniane podłogi, bo regulujesz poziom nawilżenia ściereczki. Do wyboru masz 3 ustawienia. Wybierasz, czy czas na przetarcie drewnianej podłogi wilgotną ściereczką, czy intensywne mycie zaschniętych plam po kawie na płytkach w kuchni.

Robot dopasowuje się do Twojego stylu życia. Ma 3 tryby sprzątania – odkurzanie, mycie podłogi, albo 2w1 (odkurzanie i mycie). Dopasowujesz tryb sprzątania do własnych potrzeb.

Reklama

Szykuje się odkurzenie całego domu od razu? Po naładowaniu robot sprzątający działa do 110 minut. Zgodnie z informacją od producenta, w tym czasie sprząta do 180 m2 powierzchni. To sporo czasu na odkurzenie nawet piętrowego domu. Ładowanie do pełna trwa około 3 godziny.

Odkurzacz ma zintegrowany zbiornik na wodę i kurz (łączna pojemność to 500 ml). Kurz zbiera do zbiornika 300 ml, a 200 ml jest przeznaczone na wodę.

Zbiornik na kurz jest słabym punktem robota. Jeżeli odkurzasz cały dom od razu, albo dużą ilość brudu, często przerywasz pracę, żeby go opróżnić.

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum jest dosyć wysoki (9,5 cm). Jeżeli masz meble na niskich nóżkach, może się nie zmieścić pod nie, albo utknąć.

Sterujesz aplikacją MiJia. Planujesz harmonogram sprzątania, wybierasz tryb czyszczenia i obserwujesz robota w czasie rzeczywistym. Wyznaczasz wirtualne ściany, czyli obszary, które robot ma ominąć.

W aplikacji dzielisz pomieszczenie na strefy. Algorytm rozpoznaje, które strefy są najbardziej narażone na zabrudzenia. Wybierasz kolejność, w jakiej robot ma sprzątać wybrane przez Ciebie części.

Dopasowujesz odkurzacz do swojego domu. Kupisz go w 2 kolorach – białym i czarnym.

W zestawie masz między innymi szczotkę czyszczącą, szczotkę boczną, wałek, mopa, stację ładującą i zasilacz.

Cechy odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop Pro
Specyfikacja:
 • Funkcja mopa – tak.
 • Moc ssania – 2100 Pa.
 • Maksymalny czas pracy – ok. 110 minut.
 • Czas ładowania – ok. 3 godziny.
 • Czujniki – LDS, kolizji, uskoku, ściany, prędkościomierz.
 • Pojemność zbiornika na kurz – 300 ml.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 200 ml.
 • Filtr – HEPA.
 • Sterowanie – aplikacja.
 • Głośność – 70 dB.
 • Wysokość – 9,5 cm.
 • Robi mapy pomieszczeń.
 • Ma 12 zestawów czujników.
 • Ma 3 ustawienia nawilżenia mopa.
 • Ma 3 tryby pracy.

Kup na Ceneo Kup na Amazon Kup na Allegro

Najlepszy robot sprzątający Xiaomi. Który?

Którego robota sprzątającego Xiaomi wybrałeś? Dlaczego?

Reklama

Masz w domu inny model odkurzacza automatycznego marki Xiaomi? Jesteś z niego zadowolony?

Skomentuj!

Reklama
Obserwuj dyskusję
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz również:
07/10/2022
Wysoko podnosi ramię z mopem, kiedy wjeżdża na dywan. Robot sprzątający iRobot Roomba Combo j7

Reklama Chcesz, żeby Twój robot sprzątający mył panele i odkurzał dywan za jednym razem? Martwisz się, że mop zostawi mokre ślady na dywanie? iRobot znalazł na to rozwiązanie. Poznaj nowy odkurzacz automatyczny Roomba Combo j7. Odkurza i myje podłogę. Kiedy wjeżdża na dywan, wysoko unosi ramię z mopem, żeby nie zostawiać plam. Możesz go kupić […]

03/10/2022
Sprzątasz pod kanapą z prostymi plecami. Odkurzacz bezprzewodowy z elastyczną rurą Bosch Unlimited 7

Reklama Odkurzanie pod kanapą i stołem bez schylania się? Teraz już tak! Nowy odkurzacz bezprzewodowy Bosch Unlimited 7 zgina się, więc łatwo wsuwasz go pod meble. Szczotka sama dopasowuje moc ssania do rodzaju podłogi. Kiedy robisz sobie przerwę w pracy, parkujesz odkurzacz w pionie. Odkurzanie jest komfortowe i wygodne dla Twoich pleców. Elastyczna rura zgina […]

21/09/2022
Odkurzacz, który sam się czyści. Zobacz nowy Philips AquaTrio 9000 3w1

Reklama Chcesz oszczędzać czas i sprzątać szybciej? Nie lubisz ręcznie czyścić szczotek, mopa i brudnego wiadra po myciu podłogi? Świetnie się składa, bo nowy odkurzacz bezprzewodowy Philips AquaTrio 9000 3w1 ułatwia odkurzanie i mycie podłóg. A do tego sam się czyści. Wystarczy jeden ruch ręki i jednocześnie usuwasz kurz, plamy, zacieki i bakterie z podłóg […]

21/09/2022
Widzi brud niewidoczny dla oka. Odkurzacz bezprzewodowy Kärcher VC 7

Reklama Zastanawiasz się, jakiej mocy ssania użyć do skutecznego sprzątania drobnego kurzu, sierści zwierzaków, włosów, piasku i okruchów po śniadaniu? Nowy odkurzacz bezprzewodowy Kärcher VC 7 Cordless yourMax wie, które obszary potrzebują wyższej mocy ssania. Ma czujnik kurzu, który automatycznie wykrywa brud. Odkurzacz sam dopasowuje najlepszą moc ssania, żeby go usunąć. Kärcher VC 7 sam […]

26/04/2022
Wybiera moc sprzątania za Ciebie. Odkurzacz bezprzewodowy Beko Smart PowerClean Pro Cordless

Reklama Jak skutecznie odkurzać dywany, płytki i panele? Czy na różnych powierzchniach potrzebujesz innej mocy ssania? Nowy odkurzacz bezprzewodowy Beko Smart PowerClean™ Pro Cordless Vacuum Cleaner VRT95929VI wie, jak szybko i dokładnie sprzątać każdy rodzaj podłóg. Automatycznie dobiera najlepszą moc ssania w zależności od podłogi, którą odkurzasz. Zwiększa moc pracy tam, gdzie trzeba. Masz pewność, […]

11/04/2022
Masz alergię? Opróżniasz zbiornik bez chmury pyłu z Samsung Bespoke Jet

Reklama Dokucza Ci alergia? Denerwujesz się, kiedy przy opróżnianiu zbiornika odkurzacza pojawia się chmura pyłu? Masz wrażenie, że wszystkie zanieczyszczenia, które właśnie odkurzyłeś, unoszą się w powietrzu. I słusznie, bo chmura kurzu przedostaje się z powrotem do pokoju. Nowa seria odkurzaczy bezprzewodowych Bespoke Jet™ wie, jak Ci pomóc. Naciskasz 1 przycisk, a odkurzacz sam wyrzuca […]

07/03/2022
Rewolucyjne sprzątanie podłóg w domu. Nowa linia robotów sprzątających Ecovacs Deebot X1

Reklama Robot, który nie potrzebuje Twojej uwagi. Rodzina odkurzaczy automatycznych Ecovacs powiększyła się o 3 nowe modele – Deebot X1 Omni, X1 Turbo i X1 Plus. Są praktycznie samoobsługowe. Co potrafią? Często wyjeżdżasz w podróże służbowe? Zawsze wracasz do czystego domu. Robot sprzątający ze stacją OMNI sam wyrzuca kurz do specjalnego worka w stacji. Do […]

15/02/2022
Czyste i lśniące podłogi z nową serią robotów sprzątających Mi Robot Vacuum – Mop 2

Reklama Do rodziny robotów sprzątających Xiaomi dołączyły 4 nowe modele. Sprzątają podłogi w dużych domach i mniejszych mieszkaniach. Robią mapy pokoi, więc są wydajne i wybierają najlepszą drogę sprzątania. Nie tylko odkurzają różne rodzaje podłóg, ale też przecierają podłogi na mokro mopem. Co jeszcze mają dla Ciebie? Mi Robot Vacuum – Mop 2 Lite Zwinnie […]

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram