ODKRYJ NAJLEPSZE

Odkurzacze bezprzewodowe

Masz dosyć plączącego się przewodu?  Chcesz łatwo i szybko sprzatnąć rozsypane płatki śniadaniowe? Postaw na odkurzacz bezprzewodowy i ciesz się niezależnością i mobilnością, jakie zagoszczą w Twoim życiu!
wróć
do góry

Znasz wszystkie zalety odkurzacza bezprzewodowego?

Bezprzewodowa praca

Odkurzanie może stać się dużo łatwiejsze, gdy zapomnisz o przewodach. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi odkurzaczem bezprzewodowym możesz łatwo odkurzyć każde miejsce w swoim domu, ogrodzie czy nawet samochodzie! Rozsypany ryż w kuchni? Chwyć swój odkurzacz i w 20 sekund zapomnij o problemie, bez konieczności szukania gniazdka w ścianie.

Dokładne odkurzanie

Moc odkurzacza bezprzewodowego może być tak silna, jak w odkurzaczu klasycznym. Nowoczesne odkurzacze pionowe w żadnym aspekcie nie są gorsze od innych wariantów odkurzaczy. Gwarantuje ci to w pełni efektywne odkurzanie całego mieszkania.

Jest zawsze pod ręką

Odkurzacze bezprzewodowe może mieć w zestawie ścienna stacje ładowania. Jest gotowy do pracy, a co ważniejsze, zawsze jest dosłownie na wyciągnięcie ręki! Zapomnij o wyciąganiu odkurzacza z szafy, montowaniu rury i szukania gniazdka w ścianie. Po prostu złap i odkurzaj!
Chcesz dowiedzieć się więcej o odkurzaczach bezprzewodowych?
Zobacz cały poradnik
A może wolisz przejrzeć polecane przez nas odkurzacze pionowe?
Zobacz ranking produktów

Odkurzacz bezprzewodowy
czy
odkurzacz tradycyjny?

ODKURZACZ BEZPRZEWODOWY

Jakie cechy ma odkurzacz bezprzewodowy?
Ma akumulator, który ładujesz w stacji ściennej lub podłogowej.
Jest praktyczny w użyciu. Łatwo odkurzasz trudno dostępne miejsca (np. sufity, wysokie półki).
Jest drogi. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych.
Jest gotowy do sprzątania. Po naładowaniu wyjmujesz go ze stacji dokującej i odkurzasz.
Zobacz ranking
odkurzaczy bezprzewodowych

ODKURZACZ TRADYCYJNY

Czym charakteryzuje się odkurzacz tradycyjny?
Ma kabel, więc masz nieograniczony czas pracy.
Ciężko odkurzać sufity i wysoko położone miejsca. Podnosisz odkurzacz do góry, a Twoje ręce się męczą.
Jest tani. Już za kilkaset złotych kupisz odkurzacz o dobrych parametrach i z zestawem szczotek.
Chowasz go do szafy. Przed każdym użyciem musisz go zmontować.
Zobacz ranking
odkurzaczy tradycyjnych

FAQ, czyli wasze pytania

Czy odkurzacz bezprzewodowy jest głośny?

Hałas, jaki generuje odkurzacz bezprzewodowy, zależy głównie od jego mocy. Im większa moc ssania, tym głośniejszy potrafi być odkurzacz. W praktyce ich głośność jest zbliżona do tradycyjnych odkurzaczy o zbliżonych parametrach technicznych.

Na ile wystarczy bateria w odkurzaczu bezprzewodowym?

Czas pracy odkurzacza bezprzewodowego zależy głównie od pojemności baterii i aktualnej mocy odkurzania. Przeciętnie możesz przyjąć, że czas ten wynosi 30-60 minut odkurzania. Pamiętaj jednak, że korzystając z najmocniejszych ustawień, czas ten może skrócić się nawet o połowę!

Czy odkurzacz bezprzewodowy odkurza dokładnie?

Tak. Odkurzacz bezprzewodowy jest tak samo wydajny, jak jego tradycyjny model o podobnych parametrach. Wybierając najtańszy model, może okazać się, że oferowana przez odkurzacz moc będzie dla Ciebie za mała. W takim przypadku możesz ratować się trybem Turbo (o ile Twój odkurzacz go posiada).

Jaki jest czas ładowania odkurzacza bezprzewodowego?

Niektóre modele odkurzaczy bezprzewodowych naładujesz już w niecałe 3 godziny. Na rynku znajdziesz również takie produkty, które potrzebują aż 6 godzin do pełnego naładowania. Dobrą praktyką dla niektórych osób może okazać się zakup dodatkowego akumulatora. W czasie, gdy jeden z nich jest ładowany, drugi jest gotów do pracy (o ile pamiętałeś go wcześniej naładować:) )

Co to jest turboszczotka?

Turboszczotka jest końcówką ssącą do rury odkurzacza. Znajdująca się tam szczotka jest napędzana przepływającym powietrzem. Poprawia to efektywność odkurzania dywanów, wykładzin i tapicerki. To jeden z twoich najlepszych sprzymierzeńców w walce z sierścią zwierząt na narożniku :)

Dlaczego turboszczotka wolno się obraca?

Głównym zadaniem turboszczotki to walka z włosami czy sierścią. Niestety często dłuższe włosy potrafią skutecznie owinąć się dookoła turboszczotki. W tej sytuacji efektywność odkurzania potrafi drastycznie się zmniejszyć. Najlepszym sposobem na oczyszczenie turboszczotki będzie rozcięcie znajdujących się tam włosków. Do niektórych modeli odkurzaczy producenci dokładają specjalny nożyk, który pomoże w tym zadaniu. Alternatywnie skorzystaj z ostrych nożyczek i usuń zanieczyszczenia, uważając, aby nie uszkodzić turboszczotki.

Jaka moc ssania jest najlepsza do odkurzania dywanów?

Im większa moc ssania, tym lepiej. Do puszystych dywanów lub z długim włosiem najlepsze są odkurzacze z siłą ssania około 200 AW (Airwattów) i więcej.

Jaka szczotka jest najlepsza do odkurzania sierści zwierząt i włosów?

Coraz popularniejsze są elektroszczotki, które są dosyć uniwersalne (do kurzu, włosów, sierści). Od turboszczotki różnią się tym, że włączasz ją przyciskiem wtedy, kiedy tego potrzebujesz i wyłączasz w dowolnym momencie.
Masz inne pytania? Szukaj odpowiedzi w poradniku!
RANKING

Wybieramy odkurzacz bezprzewodowy do 500zł

An sincerity so extremity he additions. Her yet there truth merit. Mrs all projecting favourable now unpleasing.
Czytaj dalej...
RANKING

Painting

If earnestly extremity he he propriety something admitting convinced ye, pleasant in to although.
Czytaj dalej...
RANKING

Cool Gadgets

Windows because concern sex its. Law allow saved views hills day ten, contented consisted continual.
Czytaj dalej...
RANKING

Font for Books

No comfort do written conduct at prevent manners on, celebrated contrasted.
Czytaj dalej...
RANKING

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe. Ranking TOP modeli

Sprawdź zestawienie najciekawszych modeli odkurzaczy pionowych. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka różnych modeli o odmiennych parametrach i cechach.
Czytaj dalej...
PORADNIK

Jak wybrać dobry odkurzacz bezprzewodowy?

Czy wiesz na jakie parametry zwrócić uwagę? Dowiedz się co musi miec odkurzacz bezprzewodowy, abyś był z niego zadowolny.
Czytaj dalej...
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram