ODKRYJ NAJLEPSZE

Roboty sprzątające

Nie chcesz się przemęczać? Mamy świetne rozwiązanie! Robot sprzątający wykona niemal całą pracę za Ciebie. Gdy on będzie niestrudzenie odkurzał zakamarki Twojego mieszkania, Ty zrób sobie zasłużoną chwile relaksu!
wróć
do góry

Znasz wszystkie zalety robota sprzątającego?

Zaplanuj i zapomnij

Robot sprzątający wykonuje całą pracę za ciebie. Ustawiasz automatyczny czas pracy odkurzacza. On ze szwajcarską precyzją, nawet dzień w dzień, samodzielnie odkurza całe Twoje mieszkanie.

Nawet 0 dB głośności

Robot sprzątający jest cichszy niż reszta odkurzaczy. Ustawiasz automatyczny tryb sprzątania, a robot odkurza, kiedy nie ma Cię w domu. Masz czyste podłogi, bez hałasu.

Odkurza i myje

Twój nowy robot sprzątający może nie tylko odkurzać, ale i myć podłogę. Masz więcej wolnego czasu, który przeznaczasz na przyjemności.

W pełni higienicznie i czysto

Robot sprzątający może mieć stację, do której automatycznie wyrzuca kurz ze zbiornika. Zmniejszasz swój udział w sprzątaniu mieszkania do absolutnego minimum!
Chcesz dowiedzieć się więcej o robotach sprzątających?
Zobacz cały poradnik
A może wolisz przejrzeć polecane przez nas roboty sprzątające?
Zobacz ranking produktów

Robot sprzatający
czy
odkurzacz bezprzewodowy?

ROBOT SPRZĄTAJĄCY

Czym charakteryzuje się robot sprzątający?
Ma akumulator, który ładujesz w stacji dokującej.
Działa samodzielnie. Nie zawsze odkurzy podłogi w sposób perfekcyjny.
Jest drogi. Na dobrego robota z wieloma czujnikami i funkcjami wydasz nawet kilka tysięcy złotych.
Jest zawsze gotowy do działania. W trybie automatycznym sam rusza do pracy o wybranej godzinie.
Zobacz ranking
robotów sprzątających

ODKURZACZ BEZPRZEWODOWY

Jakie cechy ma odkurzacz bezprzewodowy?
Ma akumulator, który ładujesz w stacji ściennej lub podłogowej .
Jest praktyczny w użyciu, choć potrafi być ciężki.
Jest drogi. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych.
Jest gotowy do odkurzania. Po naładowaniu wyjmujesz go ze stacji dokującej i sprzątasz.
Zobacz ranking
odkurzaczy bezprzewodowych

FAQ, czyli wasze pytania

Czy robot sprzątający jest głośny?

Roboty sprzątające są z reguły znacznie cichsze niż pełnowymiarowe odkurzacze. Niektóre tryby odkurzaczy są tak ciche, że możesz przy nich spać. Pamiętaj jednak, że wydajność odkurzania może na tym mocno ucierpieć. Pełna moc odkurzania zawsze wiąże się z większym hałasem.

Czy robot sprzątający odkurza dokładnie?

Odpowiedź na to pytanie jest mocno uzależniona od modelu, na jaki się zdecydujesz. Kupując tańszy model, musisz się liczyć z mniej dokładną pracą urządzenia, szczególnie w kłopotliwych dla niego miejscach. Używając robota sprzątającego kilka razy w tygodniu, uzyskasz bardzo wysoki poziom czystości, z którego na pewno będziesz zadowolony. Dobrą praktyką może okazać się posiadanie zapasowego odkurzacza tradycyjnego, który może się przydać w przypadku „wizyty prezydenta” ;)

Jak dużą powierzchnię odkurza robot sprzątający?

Ilość metrów kwadratowych, jaką może odkurzyć robot sprzątający, jest głównie uzależniona od jego mocy i pojemności baterii. Najtańsze modele bez problemu radzą sobie z mieszkaniami 50 do nawet 100 mkw. Droższe modele potrafią jeszcze więcej!

Jaki jest czas ładowania robota sprzątającego?

Od około 2 do nawet 6 godzin. Ten parametr zależy w dużej mierze od modelu. Czas pracy w dużej mierze zależy od pojemności baterii, a im większa pojemność, tym dłuższy jest jej czas ładowania. Warto zastanowić się nad modelem, który w razie potrzeby sam wraca do bazy na ładowania, a następnie wraca do sprzątania, dokładnie tam gdzie skończył.

Czy mopowanie podłogi robotem sprzątającym jest bezpieczne?

Jest ono tak samo bezpieczne, jak przy użyciu tradycyjnego mopa. Niektóre panele są bardzo czułe na wodę, inne sobie z nią radzą bez problemu. Robot sprzątający używa podobnej ilość wody jak mop tradycyjny.

Czy robot sprzątający nie uszkodzi mebli?

Nawet najtańsze roboty sprzątające wyposażone są w sensory, których zadaniem jest zapobieganie kolizji. Tańsze urządzenia mogą mieć problem z dostrzeganiem mniejszych przeszkód jak nogi od krzesła. Ale nawet w przypadku uderzenia, siła jest na tyle mała, że nie wyrządzi żadnych szkód. Twoje meble są bezpieczne.

Jak sterować robotem sprzątającym?

Producenci robotów sprzątających dają kilka możliwości na sterowanie odkurzaczem. Pierwszy to przyciski umieszczone na robocie, które najczęściej pozwalają jedynie włączyć i wyłączyć odkurzacz. W zestawie często znajdziesz też pilot, który poszerza możliwości sterowania robotem na przykład o ustawienie mocy, wybranie trybu odkurzania, czy programowanie godziny startu. Najwięcej funkcji sterujących robotem masz natomiast w aplikacji na telefonie. Tam tworzysz wirtualne ściany, odpowiednie strefy i wszystkie bardziej zaawansowane opcje.

Czy robot sprzątający sam wraca do bazy?

Większość robotów sprzątających ma funkcję automatycznego powrotu do bazy po zakończonej pracy lub w przypadku niskiego poziomu baterii. Droższe modele potrafią przerwać pracę na czas ładowania, aby potem wrócić do sprzątania dokładnie w miejscu, w którym skończyły.
Masz inne pytania? Szukaj odpowiedzi w poradniku!
RANKING

Wybieramy odkurzacz bezprzewodowy do 500zł

An sincerity so extremity he additions. Her yet there truth merit. Mrs all projecting favourable now unpleasing.
Czytaj dalej...
RANKING

Painting

If earnestly extremity he he propriety something admitting convinced ye, pleasant in to although.
Czytaj dalej...
RANKING

Cool Gadgets

Windows because concern sex its. Law allow saved views hills day ten, contented consisted continual.
Czytaj dalej...
RANKING

Font for Books

No comfort do written conduct at prevent manners on, celebrated contrasted.
Czytaj dalej...
RANKING

Najlepsze roboty sprzątające. Ranking TOP modeli

Sprawdź zestawienie najciekawszych modeli odkurzaczy pionowych. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka różnych modeli o odmiennych parametrach i cechach.
Czytaj dalej...
PORADNIK

Jak wybrać dobrego robota sprzątającego?

Czy wiesz na jakie parametry zwrócić uwagę? Dowiedz się co musi miec odkurzacz bezprzewodowy, abyś był z niego zadowolny.
Czytaj dalej...
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram